Przewodnik turystyczny po Berlinie

wycieczka Berlin

Źródło: wikimedia; http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Collage_Berlin2.jpg

W poprzednim wpisie pisałem o głównych atrakcjach Berlina, wymieniając parę naprawdę istotnych oraz tych, które według mnie są warte zobaczenia. Dzisiaj będzie bardziej ogólnie, ponieważ zamieszczam filmik, który trwa 1h i 27 minut z portalu YouTube, w którym jest dobrze pokazany sam Berlin oraz jego zabytki i historia. Na pewno przed wycieczką do Berlina warto obejrzeć taki materiał i poczytać artykuły i przewodniki nawet jeśli wybieramy się na wycieczkę zorganizowaną z przewodnikiem – sami zobaczycie

zdecydowanie lepiej słucha się o czymś co się wcześniej czytało lub słyszało – i lepiej się to pamięta!

Wycieczka do Berlina

Gdzie warto się wybrać? Co ze sobą wziąć? Na jak długo pojechać?

Te pytania są najczęściej stawiane w kontekście różnych wyjazdów. Jeśli chodzi o wycieczkę do Berlina, to z racji, że Niemcy graniczą z nami nie ma potrzeby zabierać se sobą zbyt dużo rzeczy – produkty są bardzo podobne, ceny niewiele wyższe. Pozostaje kwestia czy wybieramy się samolotem czy samochodem/autobusem. Jeśli samolot to należy być przygotowanym jak na każdy inny lot: małe opakowania kosmetyków, praktyczna, kompaktowa walizka.

Długość wycieczki

To oczywiście zależy ile chcemy zwiedzić oraz jak aktywnie będziemy spędzać tam czas. Uważam, że taka wycieczka do Berlina spokojnie możne trwać 5 dni, w tym 3 dni zwiedzania samego Berlina plus 2 dni zwiedzania okolicznych regionów lub innych pobliskich miejscowości w Niemczech.

Co warto mieć se sobą?

Duuuużą dawkę pozytywnej energii oraz otwartości na nowych ludzi! :)

To tak humorystycznie, ale uwierzcie mi: takie podejście jest obowiązkowe jeśli chcemy wypocząć na wakacjach i wynieść z nich jak najwięcej wiedzy i przyjemności.

Zachęcam do obejrzenia filmiku, bo czasami samo zdjęcie/obraz mówi nam więcej niż tysiąc słów- sami zobaczycie, że taka wycieczka do Berlina może być wspaniałą rozrywką oraz nauką historii, którą przecież dzielimy wspólnie z naszymi sąsiadami Niemcami. Polecam obejrzenie filmu!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.