Co zwiedzić w Berlinie?

Jeśli potrzebujesz nowych wrażeń, spotkania z ciekawą kulturą oraz ucieczki od pracy i codziennych obowiązków skorzystaj z atrakcji jaką mogą przynieść Ci wycieczki do Berlina. Miasto to jest stolicą Niemiec, kraju perfekcjonistów. Tak też może wyglądać Twoja podróż w ten region.

Zwiedzanie Berlina

Jeśli już zdecydujesz się na taki krok, co możesz zobaczyć w trzecim największym mieście w Unii Europejskiej:

  1. Obowiązkowo odwiedź BRAMĘ BRANDENBURSKĄ – jest to zabytkowa budowla, która stała się obowiązkowym punktem turystycznym oznaczającym ze względu na swoją historię Pokój i Wolność.
  2. Kolejnym punktem godnym uwagi jest oczywiście MUR BERLIŃSKI, o długości ponad 150 kilometrów. Dzisiaj jest on symbolem zimnej wojny i podziału Niemiec.
  3. Będąc w Berlinie nie zapomnij znaleźć na mapie PAŁACU CHARLOTTENBURGA – ten zespól budowli wraz w ogrodem jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki ponieważ zachwyca architekturą oraz francuskim stylem jaki zauważymy w ogrodzie.

4) Ostatnim punktem zwiedzania może być ZAMEK Bellevue – robi wrażenie!

Wycieczka do Berlina

Belin jest naprawdę pięknym miastem i w dodatku jest tak niedaleko naszej granicy. Polecam wybrać się na wycieczkę do Berlina, który aż puchnie od ilości zabytków, które można tam zobaczyć. Aha sprawdź mój poprzedni wpis, w którym pisałem o innym pięknym rejonie: Szwajcarii Saksońskiej. Byłem tam 1,5 tygodnia i stwierdzam, ze mógłbym być jeszcze dłużej, nawet nie w samym centrum Berlina, ale właśnie na peryferiach – dla niezdecydowanych polecam taką wycieczkę. Podkreślę to jeszcze raz: do Berlina mamy tak blisko, że aż wstyd jest nie zwiedzić tego przepięknego miasta!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.