Szwajcaria Saksońska

Mój pierwszy przystanek na blogu, Niemcy: Szwajcaria Saksońska, czyli inaczej zwana Saska Szwajcaria, to nazwa odnosząca się do Gór Połabskich znajdujących się po niemieckiej stronie.

Szwajcaria Saksońska - panorama

Szwajcaria Saksońska – charakterystyka

Te góry rozciągają się na obydwóch brzegach rzeki Łaby, na wschód i południe od Drezna (czyli jednego z większych, a na pewno jednego z piękniejszych miast w Niemczech). Dokładnie usytuowane są pomiędzy miastem Decin czyli czeskim miastem przygranicznym, oraz miastem Pirna, czyli miastem położonym w Saksonii. Szwajcaria Saksońska to około trzystu sześćdziesięciu kilometrów kwadratowych powierzchni górskiej w większości.

Skały w Szwajcarii Saksońskiej

Wzniesienia na tym ternie to średnio około czterysta metrów nad poziomem morza, jednak najwyższe góry zdecydowanie przewyższają średnią. Krajobrazy, które rozciągają się na tym terenie są zniewalające. Skały, lasy i potoki malują się na tle pasm górskich. Nic dziwnego, że turystyka tego obszaru sięga już początków dziewiętnastego wieku. Największą i najbardziej ciekawą formą, która pojawia się na tym obszarze, to piaskowce, w przeróżnych kształtach.

Podsumowując: naprawdę warto się tam wybrać, jak widzicie na zdjęciach te góry, całą naturę – piękna sprawa. Ja pojechałem i skorzystałem z oferty: Grupa DE-PL Jest tam naprawdę tyle do zwiedzania i fotografowania, że można na spokojnie wybrać się tam na 2 tygodnie. Zdjęcia, które tutaj pokazuję, nie są moje, ponieważ, gdy ja robię zdjęcia to koniecznie na każdym z nich muszę się pojawić :). Jak niektórzy mi po powrocie mówili to patrząc na niektóre zdjęcia, to myśleli, że część z nich jest robiona w Polsce a nie w Niemczech. I rzeczywiście mogli odnieść takie błędne wrażenie, ponieważ nasz klimat, nasz przyroda jest dosyć podobna jak u naszych zachodnich sąsiadów. Jednak miejsca jak Szwajcaria Saksońska szukać trzeba naprawdę z lupą, ponieważ jest to perełka. Kto niezdecydowany temu naprawdę polecam wybrać się tam i zobaczyć na własne oczy te piękne widoki – zapewniam taka wycieczka na pewno będzie należała do udanych. Dla jeszcze nie zdecydowanych powiem, że teraz rozpoczyna się najlepszy okres, by  odwiedzić Szwajcarię Saksońską, ponieważ wiosną i latem jest tam naprawdę przyjemnie dla oka i dla obiektywu kamery!

Moje wrażenia:

Spytacie czy ponownie wybrałbym się na wycieczkę do Szwajcarii Saksońskiej? TAK – na pewno jeszcze kiedyś tutaj wrócę, dla tych widoków, czystego powietrza i miłej lokalnej społeczności. Czy taka wycieczka jest droga? Nie, a naprawdę lepiej odpuścić sobie kolejny wypad do Tunezji czy Grecji – na pewno wyjdzie taniej na wycieczkę do Niemiec, a dodatkowo nie ma tutaj daleko. Doceniajmy to co mamy najbliżej!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.